Figi czy stringi?

Bez kategorii

Rodzajów damskiej bielizny jest wiele. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do dowolnego sklepu z bielizną czy też otworzyć stronę internetową jednego z producentów. Często same kobiety nie potrafią powiedzieć, jaki rodzaj jest przez nie preferowany. To błąd, ponieważ od właściwego doboru majtek zależy często dobre samopoczucie i wygląd kobiety.
Podstawowe typy bielizny to stringi oraz figi – dwa skrajnie różne i najczęściej wybierane modele.
Figi
Figi – to pozornie model bardzo bezpieczny. Tymczasem w obrębie tego modelu istnieje wiele krojów, zróżnicowanych pod względem charakteru. Miłośniczki tego rodzaju bielizny mogą też cieszyć się mnogością kolorów i wzornictwa.
Najbardziej uniwersalne są tzw. figi pełne. Ich zaletą jest to, że nadają się zarówno dla kobiet szczupłych, jak i tęższych. Są w całości zabudowane, dość wygodne i ciepłe, w zupełności spełniają swoją rolę w codziennych sytuacjach. Nie nadają się jednak do noszenia pod obcisłe sukienki i spodnie, ponieważ mogą odznaczać się pod ubraniem. Wyjątkiem jest wersja bezszwowa.
Dla kobiet odważniejszych polecane są figi „spaghetti” lub biodrówki. Te pierwsze w talii mają cienką nitkę zamiast tradycyjnej gumki. Poniżej tego paska wyglądają już jak standardowe figi, jednak ze względu na z reguły ciekawe wzornictwo postrzegane są jako bielizna seksowna. Figi-biodrówki są natomiast dużo bardziej skąpe. Ze względu na krótkość nie nachodzą na brzuch, są więc często wybierane przez kobiety młode.
Stringi
Wśród osób młodych popularnością cieszą się również stringi. W tym kroju bielizny biodra otoczone są cienkim sznureczkiem. Również cały tył bielizny składa się w tym przypadku ze sznureczka.
Stringi „Italian” są bardzo charakterystyczne ze względu na to, że są bodaj najbardziej zabudowaną odmianą. Sięgają ponad biodra. Innym rodzajem są stringi „G-string”, w przypadku których cały przód bielizny jest zabudowany materiałem. Dla kobiet odważniejszych przeznaczone są tzw. mikro stringi nazywane również czasami stringami typu C. To najbardziej wykrojony spośród wszystkich dostępnych na rynku. Zasłonięta materiałem jest tylko część intymna.
Figi czy stringi
Wybór odpowiedniego modelu bielizny powinien zależeć zdecydowanie od temperamentu kobiety, ale również od jej samopoczucia. Nie każda pani czuje się bowiem dobrze w skąpej bieliźnie, nie wszystkie też uważają figi za najwygodniejszą z możliwości. Trudno zatem odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule ze względu na ogromną indywidualność tej kwestii.
Stringi postrzegane są jako bielizna bardziej seksowna, obecnie jednak nawet majtki pełniące funkcję modelującą są przez producentów pomyślane w taki sposób, by nie odstraszały. Często posiadają koronkowe wstawki, subtelne ozdobniki i wyrafinowane formy.
Wątpliwości nie ulega fakt, że niezależnie od tego, jaki model majtek zostanie wybrany spośród wielu innych, należy zwrócić uwagę na ich prawidłowy dobór. Odpowiednia bielizna nie powinna krępować ruchów, wrzynać się w ciało czy powodować dyskomfortu.

Previous
Majtki poprawiające kształt pupy
Next
Bielizna seksowna – bielizna erotyczna

Leave a comment