Akcesoria BDSM dla początkujących

Blog

BDSM to skrót, który powstał od pierwszych liter angielskich słów – Bondage (związanie, Domination (dominacja), Submission (uległość) oraz Masochizm (masochizm). Tym określeniem nazywa się wszelkie praktyki seksualne, które polegają na krępowaniu, wymierzaniu kar oraz uległości w sytuacjach intymnych. Takie zabawy nie są niczym złym. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

Przygotowanie do zabaw BDSM
Do praktyk z zakresu BDSM warto się wcześniej nieco przygotować. Kluczem do sukcesu jest oczywiście rozmowa z partnerem na temat swoich oczekiwań o obaw. Na ogół to kobieta jest stroną uległą, ale nie musi tak być. Można się również rolami wymieniać. W tym przypadku obie osoby nazywa się switchami. Praktykować BDSM można zarówno we własnej sypialni, jak i pokoju hotelowym. Coraz większą popularnością cieszą się także specjalne apartamenty BDSM, które posiadają odpowiedni wystrój.

erotica-1211900_640

Akcesoria erotyczne BDSM
Oczywiście w tym przypadku podstawą są wszelkiego rodzaju wiązania. Warto zaopatrzyć się w kajdanki, liny i inne gadżety, które krępują ruchy. Osoba uległa musi odczuwać respekt przez dominującą. Tutaj z pomocą przychodzą różnego typu baty. Dużą popularnością cieszą się te wykonane z ekoskóry, które posiadają rzemyki idealne do smagania i uderzania ciała. Przydaje się też maska czy opaska na oczy. Zasłonienie oczu dodaje zabawie nieco tajemniczości i wyostrza wszystkie zmysły. To także gadżet, który dodaje wszystkiemu element zaskoczenia. W sprzedaży dostępne są także całe zestawy akcesoriów, które składają się ze wszystkich najważniejszych w BDSM elementów – kajdanek, biczów, masek czy knebli. Dla sesji BDSM charakterystyczne są też zabawy analne.

Zabawy BDSM
W czasie seksu BDSM warto na samym początku ustalić granice zabawy. Trzeba bowiem wiedzieć na co zgadza się druga strona, a czego nie chce. W końcu oboje partnerzy powinni czuć pełen komfort. W przypadku zabaw tego rodzaju nietrudno jednak o otarcia czy siniaki. Dlatego przed przystąpieniem do działania ciało dobrze jest wcześniej nabalsamować, gdyż nawilżona skóra jest bardziej odporna na urazy wszelkiego rodzaju. Warto również sięgnąć po lubrykanty.

Zabawy tylko dla odważnych – porwanie seksualne
Nie wszyscy wiedzą o tym, że istnieje parafilia, która polega na chęci uprowadzenia w celach seksualnych. Osoba, która chce być porwana umawia się więc ze swoim porywaczem (partnerem) na uprowadzenie. Zakładnik nie wie, kiedy to się stanie, co wzmaga podniecenie i ekscytację. W czasie przetrzymywania wobec zakładnika stosuje się oczywiście tortury ściśle związane z zabawami BDSM, a więc wiązanie, szczypanie, biczowanie itd. Przed całą akcją dobrze jest więc omówić ramy zabawy. Seksuolodzy są zdania, że chęć bycia uprowadzonym i wykorzystanym seksualnie ma związek z kompleksami. Osoby, które nie akceptują same siebie i są poniżane, w pewien sposób podniecają się tym, że są obiektem pożądania danej osoby i czują ekscytację z tego powodu. Wówczas czują się potrzebne, co wydaje się pewnego rodzaju paradoksem.

Portal crazydreams.pl wsparł nas merytorycznie.

Previous
Bielizna damska idealna na zmysłową noc!
Next
Akcesoria erotyczne, które powinny znaleźć się w każdej sypialni

Leave a comment